Piłkarki ręczne UKS Roxa Lublin zajęły trzecie miejsce w Pucharze ZPRP Młodziczek. Nasz klub był organizatorem turnieju finałowego, a oba spotkania naszej drużyny niezwykle zacięte.

593f9f336fea8_o,size,969x565,q,71,h,eb221e

W półfinale prowadziliśmy przez większość czasu z KPR ROKiS II Radzymin (na początku drugiej połowy nawet różnicą sześciu bramek), by ostatecznie przegrać po rzutach karnych 27:28.

 

Po niepowodzeniu pierwszego dnia, w sobotę młodziczki UKS Roxa stanęły do walki o trzecie miejsce. Mecz był bardzo zacięty, a nasz zespół długo odrabiał straty do rywalek. Ambicja i głośnych doping naszych kibiców pozwoliły dziewczynom w końcówce spotkania przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę! Wygraliśmy  z Vambresią Worwo Wąbrzeźno 21:20.

 

UKS Roxa w turnieju finałowym Pucharu ZPRP Młodziczek wystąpił w składzie:
Oliwia Śliwińska, Kamila Zgrzebnicka – Amelia Kawka, Julia Dąbska, Kinga Lemiech, Julia Jasińska, Julia Zając, Ewa Suwała, Aleksandra Kaczuga, Laura Zdziebłowska, Paulina Gałan, Łucja Zarychta, Iga Janiszewska, Olga Kalisiak, Zuzanna Ochal, Trenerki: Ewa Wilczek i Katarzyna Gąska

 

Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju była Amelia Kawka (24 bramki)

 

- Radość z medalu jest ogromna. Już dawno Lublin nie miał sukcesu w rozgrywkach młodzieżowych. W tych dzieciach jest potencjał. Pomaga mi wspaniała Kasia Gąska, która także mocno się angażuje i razem jesteśmy, jak dwie mamy dla tych dzieci – powiedziała po sukcesie trenerka Ewa Wilczek.

 

W finale ROKiS II Radzymin pokonał MTS Kwidzyn 24:14