W turnieju 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek w Kwidzynie nasze zawodniczki zapewniły sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek centralnych. Jesteśmy już w gronie 16 najlepszych drużyn w kraju, a przed nami kolejne wyzwanie i walka o następny awans w Brodnicy.
.
Turniej w Kwidzynie rozpoczęliśmy meczem z gospodarzami. Początek spotkania był dla naszych juniorek trudny i po pierwszej połowie przegrywaliśmy 9:17. W drugiej części ambitne zawodniczki zagrały już z dużo większą pewnością i na boisku pokazały, jak duże drzemią w nich możliwości. Chociaż nie udało się odwrócić losów meczów, to w drugich 30 minutach potyczka była już wyrównana i tę część wygraliśmy 18:17.
 .
Drugiego dnia turnieju naszym przeciwnikiem był MKS Kusy Kraków. Tym razem już od początku zespół był skoncentrowany i skupiony na realizowaniu założeń taktycznych. Po pierwszej połowie prowadziliśmy 18:12 i chociaż w drugiej części nie utrzymaliśmy tej przewagi, to utrzymywaliśmy bezpieczny dystans i wygraliśmy ostatecznie 25:23. A ponieważ w ostatnim spotkaniu MMTS także wygrał z Kusym, to razem z juniorkami z Kwidzyna awansowaliśmy do 1/8 finału.
 .

Zespół nasz wystąpił w składzie:

bramkarki: Śliwińska, Zgrzebnicka; zawodniczki w polu: Bobryk, Cieśla, Jasińska ,Kawka, Kuc, Leebe, Lemiech, Pawlik, Suwała, Wójcik, Zając