W 1/4 finale mistrzostw Polski Juniorek w Jeleniej Górze wygraliśmy jeden mecz i dwa przegraliśmy. Nie udało nam się awansować do turnieju finałowego, ale należy pamiętać, że byliśmy najmłodszym zespołem w tej grupie.

W Jeleniej Górze wygraliśmy z liderem tej grupy, Koroną Handball Kielce. Po 60 minutach gry był remis 28:28, a wyrównującą bramkę w ostatnich sekundach rzuciła Klaudia Wójcik. Ale druga połowa była popisem gry Klaudii Kuc, która po przerwie zdobyła 11 z 14 bramek rzuconych w całym meczu.

Remis po 60 minutach oznaczał, że o zwycięstwie decydować będą rzuty karne. W tym elemencie juniorki Roxy były skuteczniejsze i wygrały 6:5. W pozostałych spotkaniach nasz zespół przegrał KPR MOS Jelenia Góra 25:32 oraz z SPR Gdynia 21:30.

Dotarcie naszych juniorek do tej fazy mistrzostw jest dużym sukcesem zespołu. Byliśmy najmłodszym zespołem biorącym udział w tej rywalizacji – 7 zawodniczek to juniorki młodsze! – oraz jedynym zespołem nie biorącym udziału w rozgrywkach seniorskich.
Wyjazd na turniej do Jeleniej Góry nie byłby możliwy bez wsparcia:
– Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego poprzez LZPR,
– Urzędu Miasta Lublin,
– Lubelskiego Węgla „Bogdanka”,
– „RELAVIA” Sp. z o.o.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia i liczymy na dalszą współpracę w realizacji następnego projektu – Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych 2019r.