Nasza drużyna młodziczek zajęła czwarte miejsce w finale Pucharu ZPRP Młodziczek! Byliśmy gospodarzem turnieju finałowego, ale z konieczności musieliśmy zorganizować zawody w Puławach. – Przed finałami marzyła mi się czwórka. Byliśmy jednak blisko medalu i niedosyt pozostał. Ale i tak jestem zadowolony, bo to ogromny sukces naszej drużyny – mówi Tadeusz Więcek, prezes UKS Roxa.

W fazie grupowej nasze młodziczki zremisowały z MKS Brodnica 17:17 (8:10), wygrały z UKS PR Ruch Chorzów 23:21 (10:12) i MKS Karczew 21:8 (10:3). W półfinale przegraliśmy ze zdecydowanie najlepszym zespołem, MTS I Kwidzyn 10:20 (6:15).

W meczu o brązowy medal lublinianki uległy Zgodzie Ruda Śląska 24:30, choć do przerwy prowadziliśmy 15:14. Niestety, dzień przed decydującymi spotkaniami rozchorowała się nasza liderka Klaudia Wójcik i w meczu o trzecie miejsce zabrakło rzutu z drugiej linii.

W finale MTS I Kwidzyn pokonał MKS Karczew 20:11 (11:4).

Lubelskie zawodniczki otrzymały także indywidualne wyróżnienia. Do siódemki turnieju kandydowała Wójcik, ale ostatecznie do tego grona trafiła Kinga Lemiech. Wyróżniono też bramkarkę Kamilę Zgrzebnicką oraz Klaudię Kuc.