HISTORIA KLUBU:

 

UKS ?Roxa? Lublin został założony 15 maja 2007 roku, po rezygnacji rodziców i zawodniczek z reprezentowania UTS Orlik Lublin, gdzie od 7 lat prowadziliśmy zajęcia z dziećmi i młodzieżą. Praca przebiegała prawidłowo, czego efektem były miejsca w finałach mistrzostw Polski młodziczek, juniorek młodszych i juniorek oraz zajęcie pierwszego miejsca w Turnieju Nadziei Olimpijskich w 2003 r., a także wiele medalowych miejsc na turniejach krajowych i międzynarodowych.

 

 

 

UKS ?Roxa? został zarejestrowany w rejestrze Uczniowskich Klubów Sportowych w Urzędzie Miasta Lublin i kontynuował szkolenie w zakresie piłki ręcznej dziewcząt w trzech kategoriach wiekowych: juniorka, juniorka młodsza i młodziczka.

 

 

 

W kadrze Polski juniorek w 2006 roku mieliśmy dwie zawodniczki przygotowujące się do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Obecnie Kinga Byzdra z powodzeniem występuje w reprezentacji Polski seniorek, natomiast Olga Figiel gra w rozgrywkach Superligi ? w SPR SA Lublin.

 

 

 

Zawodniczki, które rozpoczynały szkolenie pod okiem naszych trenerów występują także w pierwszej lidze (Katarzyna Nieścioruk, Izabela Niezbecka, Paula Mazurek, Barbara Frąk, Paulina Korzeniowska). Część z nich reprezentuje uczelnie w rozgrywkach akademickich.

 

 

 

Oprócz udziału w lidze wojewódzkiej w kategoriach młodzieżowych, przez trzy sezony uczestniczyliśmy w rozgrywkach drugiej ligi kobiet ? w 2007-08, 2008-09 i 2009-10.

 

 

 

W 2008 r. uzyskaliśmy 36,5 pkt. w ogólnopolskim współzawodnictwie sportu młodzieżowego. Był to najlepszy wynik wśród klubów z województwa Lubelskiego, zajmujących się szkoleniem piłkarek ręcznych.

 

 

 

Oprócz szkolenia i współzawodnictwa wojewódzkiego, corocznie nasze zespoły występują w mistrzostwach Polski w swoich kategoriach wiekowych. Poza tym klub uczestniczy w turniejach zagranicznych, przede wszystkim w Neuss ? Quirnus Cup. Udział w tym turnieju ma ponad dwudziestoletnią tradycję, połączoną z rewizytą gospodarzy w Lublinie. W ostatnich latach czterokrotnie uczestniczyliśmy w finałach, w których zdobyliśmy jeden złoty i trzy srebrne medale.